Współpraca

Współpraca

Wydawnictwo Nowa Era

W 2020 roku wydawnictwo wydało podręcznik, którego jestem współautorką – „Super Heroes”. Został on stworzony z myślą o 6-latkach.

Jestem współadministratorką grupy „Out of the box – pomysły na lekcje angielskiego w przedszkolu”. Dbam, aby treści pojawiające się w niej były ciekawe oraz merytoryczne, dzięki czemu są one ogromną pomocą dla nauczycieli.

Poprzez serię nagranych filmików razem z Karoliną Jankowską dzielimy się wiedzą oraz udzielamy metodycznego wsparcia nauczycielom, którzy mają problemy podczas codziennej pracy.

Do moich zadań należy również promowanie tytułu „English Play Box”. Stworzyłam scenariusze przedstawień oraz lekcji dla dzieci w wiek przedszkolnym dostosowanych do nowej podstawy programowej z języka angielskiego. Efektem mojej współpracy z wydawnictwem było zorganizowanie dwóch konferencji „Out of the box”, które, razem z Karoliną Jankowską, miałam przyjemność prowadzić (linki poniżej)

http://bit.ly/OutOfTheBoxKonferencja

oraz

http://bit.ly/OutOfTheBoxKonferencja2

Wydawnictwo MMPublications

Miałam przyjemność prowadzić warsztaty dla wydawnictwa podczas których dzieliłam się moją wiedzą w zakresie nauczania dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Poza warsztatami, moim zadaniem było stworzenie rozkładów materiału dla książki „Young Stars” poziom 1, 2 i 3.

 

 

 

Wydawnictwo Macmillan

W ramach współpracy z wydawnictwem Macmillan przygotowałam serię scenariuszy zajęć dotyczących nietypowych świąt obchodzonych w przedszkolach. Udzielałam również konsultacji do plakatu przedstawiającego kalendarz urodzinowy.

 

 

Warsztaty

BRING TEACHING TO LIFE

Miałam przyjemność współtworzyć projekt Bring Teaching To Life. Powstał on z pasji do innowacyjnych metod nauczania. Poprzez nasze działania pokazujemy, że nauka nie musi zamykać się w murach szkolnych. Innowację można zaszczepić w każdym momencie swojej pacy. Naszym celem jest przekonanie nauczycieli, że proces nauczania nie może zostać osadzony w sztywnych ramach. Łamiemy stereotypy pokazując, iż nauczanie to fascynujący i zaskakujący proces.

 

NAUCZYCIEL POTRZEBNY OD ZARAZ W RAMACH PROJEKTU BRING TEACHING TO LIFE

Jeden z moich projektów skierowałam do nauczycieli zagrożonych utratą pracy. Z powodu zmieniającego się dynamicznie rynku pracy coraz więcej osób zastanawia się nad swoją przyszłością. Poprzez zorganizowane przeze mnie warsztaty oraz wiedzę zaproszonych gości, chciałam pokazać nauczycielom nowe możliwości i szanse jakie stają im na drodze. Uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in.: jak założyć własną działalność oraz zwiększyć swój potencjał zawodowy poprzez samodzielne poszukiwanie klientów.

PLAY TIME

Play Time to warsztaty współorganizowane z Karoliną Jankowską. Ich celem jest przedstawienie pomysłów na pracę z dużą grupą przedszkolaków. Zarówno strona merytoryczna jak i organizacyjna zależna była od nas. Naszym zadaniem jest pozyskanie uczestników oraz zorganizowanie całego przedsięwzięcia. Seryjnie prowadzone szkolenia spotkały się z dużym zainteresowaniem, skupiły one ponad 150 osób, które w przyjaznej atmosferze mogły poznać pomysły na utrzymanie dyscypliny oraz motywacji poprzez stosowanie gier i zabaw edukacyjnych.

 

 

ŚLADAMI BEATRIX POTTER

Lake District, Anglia

Zafascynowana twórczością Beatrix Potter postanowiłam podzielić się wiedzą z innymi nauczycielami. Byłam współorganizatorką warsztatów pt. „ Śladami Beatrix Potter”, które odbyły się w Anglii w Lake District. 3-dniowy wyjazd pozwolił mi przedstawić pomysły zarówno dla najmłodszych uczniów, jak i tych nieco starszych, którzy interesują się technologią.

 

 

E-akcje 

Hight 5
Mam ogromną przyjemność brać udział w akcji High 5. Każda edycja związana jest z cyfrą 5 –5 pomysłów na …
… aktywne zabawy dla 5-latków;
… muzyczne, wiosenne inspiracje;
… Survival English dla dzieci z klas 1-3;W akcji bierze udział kilkanaście blogerek, dobrze znanych z blogosfery nauczycielskiej, które to dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi nauczycielami.

Kolejna niesamowita inicjatywa dla nauczycieli. E-magazyn, w którym dzielę się z moimi pomysłami. Do tej pory miałam przyjemność napisać:
– Pokoloruj świat przedszkolaka – gry i zabawy językowe;
– Let’s play!;
– Czasownik can.​​​

Papierowe wydanie

Mam przyjemność być jednym z autorów czasopisma „Get creative”, który jest skierowany do nauczycieli języka angielskiego uczących w przedszkolach i w klasach 1-3. Do tej pory odpowiedzialna byłam za artykuły dot. scenariuszy do przedstawień przedszkolnych:
– Goldilocks and Three Bears;
– Holidays;
– Halloween;

Kontakt

Zapraszam wszystkich zainteresowanych współpracą do kontaktu:
e-mail: pikulska@gmail.com
tel.: 506 179 585