Współpraca

Wydawnictwo Nowa Era

Do głównych zadań podczas współpracy z wydawnictwem należy rozwijanie produktu „English Play Box”. Jestem również współadministratorką grupy „Out ofthe box – pomysły na lekcje angielskiego w przedszkolu”. Dbam, aby

treści pojawiające się w niej były ciekawe oraz merytoryczne, dzięki czemu są one ogromną pomocą dla nauczycieli.

Poprzez serię nagranych filmików razem z Karoliną Jankowską dzielimy się wiedzą oraz udzielamy metodycznego wsparcia nauczycielom, którzy mają problemy podczas codziennej pracy.

Stworzyłam również scenariusze przedstawień oraz lekcji dla dzieci w wieku

przedszkolnym dostosowanych do nowej podstawy programowej z języka angielskiego. Efektem mojej współpracy z wydawnictwem było zorganizowanie dwóch konferencji „Out of the box”, które, razem z Karoliną Jankowską, miałam przyjemność prowadzić (link poniżej)

http://bit.ly/OutOfTheBoxKonferencja

oraz

http://bit.ly/OutOfTheBoxKonferencja2

 

Wydawnictwo MMPublications

Poza warsztatami przeprowadzanymi podczas konferencji, moim zadaniem było stworzenierozkładów materiału dla książki „Young Stars” poziom 1, 2 i 3.

 

 

 

Wydawnictwo Macmillan

W ramach współpracy z wydawnictwem Macmillan przygotowałam serię scenariuszy zajęć dotyczących nietypowych świąt obchodzonych w przedszkolach. Udzielałam również konsultacji do plakatu przedstawiającego kalendarz urodzinowy.

 

 

Warsztaty

 

BRING TEACHING TO LIFE

Mam przyjemność współtworzyć projekt Bring Teaching To Life. Powstał on z pasji do innowacyjnych metod nauczania. Poprzez nasze działania pokazujemy, że nauka nie musi zamykać się w murach szkolnych. Innowację można zaszczepić w każdym momencie swojej pacy. Naszym celem jest przekonanie nauczycieli, że proces nauczania nie może zostać osadzony w sztywnych ramach. Łamiemy stereotypy pokazując, iż nauczanie to fascynujący i zaskakujący proces.

 

NAUCZYCIEL POTRZEBNY OD ZARAZ W RAMACH PROJEKTU BRING TEACHING TO LIFE

Jeden z moich projektów skierowałam do nauczycieli zagrożonych utratą pracy. Z powodu zmieniającego się dynamicznie rynku pracy coraz więcej osób zastanawia się nad swoją przyszłością. Poprzez zorganizowane przeze mnie warsztaty oraz wiedzę zaproszonych gości, chciałam pokazać nauczycielom nowe możliwości i szanse jakie stają im na drodze. Uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in.: jak założyć własną działalność oraz zwiększyć swój potencjał zawodowy poprzez samodzielne poszukiwanie klientów.

 

PLAY TIME

Play Time to warsztaty współorganizowane z Karoliną Jankowską. Ich celem jest przedstawienie pomysłów na pracę z dużą grupą przedszkolaków. Zarówno strona merytoryczna jak i organizacyjna zależna była od nas. Naszym zadaniem jest pozyskanie uczestników oraz zorganizowanie całego przedsięwzięcia. Seryjnie prowadzone szkolenia spotkały się z dużym zainteresowaniem, skupiły one ponad 150 osób, które w przyjaznej atmosferze mogły poznać pomysły na utrzymanie dyscypliny oraz motywacji poprzez stosowanie gier i zabaw edukacyjnych.

 

ŚLADAMI BEATRIX POTTER

Lake District, Anglia

Zafascynowana twórczością Beatrix Potter postanowiłam podzielić się wiedzą z innymi nauczycielami. Byłam współorganizatorką warsztatów pt. „ Śladami Beatrix Potter”, które odbyły się w Anglii w Lake District. 3-dniowy wyjazd pozwolił mi przedstawić pomysły zarówno dla najmłodszych uczniów, jak i tych nieco starszych, którzy interesują się technologią.

 

 

 

 

E-akcje 

Mam ogromną przyjemność brać udział w akcji High 5. Każda edycja związana jest z cyfrą 5 – 5 pomysłów na …
… aktywne zabawy dla 5-latków;
… muzyczne, wiosenne inspiracje;
… Survival English dla dzieci z klas 1-3;

Kolejna niesamowita inicjatywa dla nauczycieli. E-magazyn, w którym dzielę się z moimi pomysłami. Do tej pory miałam przyjemność napisać:
– Pokoloruj świat przedszkolaka – gry i zabawy językowe;
– Let’s play!;
– Czasownik can.​​​

Papierowe wydanie

Mam przyjemność być jednym z autorów czasopisma „Get creative”, który jest skierowany do nauczycieli języka angielskiego uczących w przedszkolach i w klasach 1-3. Do tej pory odpowiedzialna byłam za artykuły dot. scenariuszy do przedstawień przedszkolnych:
– Goldilocks and Three Bears;
– Holidays;
– Halloween;

Kontakt

Zapraszam wszystkich zainteresowanych współpracą do kontaktu:
e-mail: pikulska@gmail.com
tel.: 506 179 585