Moduł 1

W spokojnym miasteczku Farmville doszło do nietypowego zdarzenia – zniknął kolor żółty. Mieszkańcy są poruszeni. Ich rzeczywistość stała się blada – warzywa i owoce straciły swój kolor, przybory szkolne są szarobure, słońce świeci inaczej niż zazwyczaj. Całe miasteczko stało się bez wyrazu. Jest tylko jedna postać, która może pomóc mieszkańcom – detektyw Tom What! Ten bystry stróż prawa przeprowadzi wnikliwe śledźtwo, przepyta świadków, rozwiąże zagadkę, pomoże stroskanym mieszkańcom. Nie uda mu się to jednak bez pomocy swoich znakomitych pomocników – dzieci, które to swoimi czujnymi oczkami będą wypatrywały wszelkich tropów niezbędnych do rozwiązania zagadki. 

Witamy w pierwszym module nowatorskiej metody nauczania Oxford Stage. Jej celem jest zachęcenie młodego człowieka do zabawy z językiem obcych. Nauka następuje w sposób podświadomy poprzez zastosowanie wielu gier i aktywności grupowych. Dzieci uczą się mówić po angielsku w sposób automatyczny, lekki, łatwy i przyjemny.  

Jaka tematyka poruszana jest w module 1?

Dzieci uczą się/przypominają sobie zagadnienia związane z:
• kolorami
• liczbami
• przyborami szkolnymi

Uczą się również odpowiedzi na podstawowe pytania:
• jak masz na imię,  
• jaki jest Twój ulubiony kolor, 
• jaki jest Twój numer telefonu.

Z jakich elementów składa się moduł 1?
Materiały należy podzielić na dwie grupy: podstawowe i dodatkowe.

Pakiet podstawowy zawiera:
1. drukowaną historyjkę, która stanowi nieodłączną część metody. To właśnie na jej kartach rozgrywają się emocjonujące zagadki detektywistyczne. To właśnie ona trzyma uczniów w napięciu i uczy nowych wyrażeń oraz użycia ich w dialogach. Historyjka jest nierozłączną częścią metody, która pozwala rozwijać percepcję naszych kursantów, ich ciekawość oraz zaangażowanie. Przekonaj się jak działa siła historyjki i tajemnica przedstawiona na jej stronach. 


2. drukowaną książka nauczyciela to kolejny niezbędny element metody. To właśnie w niej znajdują się pomysły, które są łatwe do przeprowadzenia i nie wymagają wielu przygotowań. W obcych czasach czas jest elementem, którego nauczyciel nie lubi tracić. Pomysły przedstawione w przed=wodniku zaoszczędzą wielu przygotowań, a jednocześnie będą bardzo praktyczne i wzbogacające warsztat metodyczny prowadzącego. Książka jest w rozmiarze A4 i spięta jest sprężyną, dzięki czemu łatwo będzie można przekładać kartki. Książka nauczyciela składa się z 7. lekcji.

3. drukowane karty obrazkowe z napisami. Są to estetycznie wykonane karty w rozmiarze A5 przedstawiające przybory szkolne oraz kolory. Wykorzystując je będziesz w stanie przeprowadzić wiele aktywności, które pomogą Twoim uczniom lepiej zapamiętać słownictwo. Pomysły do wykorzystania z kartami obrazkowymi opisane są w książce nauczyciela. Są one łatwe do przeprowadzenia i nie wymagają od nauczyciela zbyt wielu przygotowań. 

4. drukowane karty przedstawiające jednorożce. Są one w rozmiarze A5 i są niezbędnym elementem potrzebnym do wprowadzenia dyscypliny oraz zasad panujących na zajęciach. Ze względu na barwną grafikę karty przyciągną uwagę dzieci. Na pewno chętnie zaangażują się w ćwiczenia, które zostały oparte na opisywanych kartach. 

5. drukowane karty obrazkowe w rozmiarze A4 przedstawiające charakterystykę liczby pojedynczej i mnogiej w języku angielskim. Karty te w przystępny sposób pokażą dzieciom jak w języku angielskim tworzy się rzeczowniki w liczbie mnogiej. 

6. PDF karty z numerami – są to karty przedstawiające zabawne ilustracje cyferek. Dzięki takiej, wizualnej formie dzieci łatwiej zapamiętają nowe słownictwo. Karty wysyłane są droga elektroniczną. Można je również zamówić w formie drukowanej za dodatkową opłatą. Druk jest w formacie A5.

7. PDF phrase cards – karty, które przedstawiają zarówno pełne zdania jak i rozsypane litery, z których należy ułożyć zdania. Druku można dokonać w placówce lub zamówić wydruk przy deklaracji zamówienia za dodatkową opłatą. 

8. PDF karty przedstawiające cienie – wysyłane są droga elektroniczną. Możliwy jest również druk za dodatkową opłatą. Karty drukowane są w formacie A5. 

9. PDF karta projektowa – karta z niezbędnymi elementami do przeprowadzenia projektu z lekcji 5. Karta dostarczana jest tylko i wyłącznie drogą elektroniczną, gdyż każdy uczestnik projektu musi mieć własny egzemplarz. 

 

10. PDF karty pracy w rozmiarze A4. Są one wysyłane w formie elektronicznej, gdyż każda placówka, biorąca udział w projekcie, ma inną liczbę kursantów. Szkoła odpowiedzialna będzie za druk materiałów w odpowiedniej liczbie dostosowanej do potrzeb placówki. 

 

Pakiet rozszerzony:

Zawiera on elementy, które nie wpłyną na podstawowy sposób prowadzenia projektu. Wzbogacą one jednak nie tylko bazę dydaktyczną placówki, ale i będą miały znamienny wpływ na stronę marketingową. Są to elementy dodatkowo płatne.

1. 40. mat o wymiarze 23 cm x 23 cm.  Każdy element drukowany jest oddzielnie. Maty zawierają zarówno ilustracje związane z omawianym słownictwem, jak i polecenia typowe dla gier planszowych. Jej atutem jest drukowanie każdego kafelka oddzielnie, dzięki czemu można stworzyć własną grę podłogową dostosowaną do indywidualnych potrzeb grupy. 

2. karty obrazkowe bez słów – 25 sztuk. Plik tyczy się tych samych ilustracji, które to zostały zawarte w kartach obrazkowych z napisami. Karty będzie można samemu wydrukować, jeśli nastąpi taka potrzeba. Karty mogą zostać również wydrukowane w rozmiarze A5 za dodatkową opłatą. 

3. tabliczka, którą można powiesić w widocznym miejscu tak, aby klienci widzieli, że placówka bierze udział w nowatorskich projektach edukacyjnych. Jest to tabliczka o wymiarach A4. 

4. fotoramka, która została tak przygotowana, aby z każdym modułem mogła mieć inny wygląd – na miejscu znaków zapytania można zamieścić karty obrazkowe czy elementy, które zmienią jej wygląd. Ramka jest o wymiarach 80 cm x 100cm. Wykonana jest ze spienionego PCV.